© 2010 Perekeskus | Jaama 16 | Lihula | Läänemaa 90302

Perekeskuse avamine

Postitatud 20. mai 2010 | Uudised

Lastekaitsepäeval, 1. juunil avatakse Lihulas Lõuna-Läänemaa Perekeskus, mille eesmärk on pakkuda tegevust noortele, täiskasvanutele kui ka väikelastega peredele kooskäimise ja lastega koostegutsemise kohta. Perekeskuse õnnistab sisse Lihula Nelipühi kiriku pastor Markko.

Perekeskuse juhi Liivi Moore sõnul pakub Lõuna-Läänemaa Perekeskus tegevust sõna otseses mõttes kogu perele. Lõuna-Läänemaa Perekeskus on võtnud eesmärgiks ka koondada enda majja noored, kellel pahatihti on igav ja kummitab tegevuse puudus. Matkad, töölaagrid ja erinevad loengud ja ühisüritused saavad olema noorte tegevuste nimekirjas, usub Liivi Moore. Loetelust ei jää välja ka vanurid ja pensionärid, kellel on aeg-ajalt vaja tuge ja vastupidi, kellel on aega elukogemusi noortele jagada ja aidata perekeskust vabatahtlikena. Vabatahtlik töö on üks osa perekeskuse eesmärkidest ja vahendistest. Praeguseks on aidanud 4 gümnasisti 4 kuud, iga päev osaleda perekeskuse töös.

Alates 2010.a. veebruarist on saanud perekeskuse toitlustamisest peale kooli osa 38 koolilast. See on olnud vahva üritus ning lastele bussi või huvitegevuse ootamiseks aja parajaks tegemise koht. Samal ajal on pandud tähele laste käitumist ja vajadusel korrigeeritud, millele lapsed üldjuhul reageerivad esmalt pahameelega, kuid hiljem andekspalumisega. Laste toitlustamise vajadusest on räägitud ka lähivaldade paari kooliga.

Täna juba on Perekeskusesse oodatud kõik väikeste lastega kodus olevad emad, kes soovivad koos lapsega ka väljaspool kodu ühiselt tegutseda, last lasteaiaks ette valmistada, arendavaid loenguid kuulata ja erinevatel kursustel osaleda. Liivi Moore sõnul tita sünniga ei jää emal enda jaoks enam aega. Siin tulebki appi perekeskus, kuhu saab tulla koos titaga, kes jääb lapsehoidja valve alla sel ajal kui ema on loengul, teeb sporti või suhtleb teiste laste vanematega. Võidavad mõlemad – laps õpib suhtlema teistega, ema saab puhkust titast ja harib ennast.

Perekeskuse näo kujundab lõpuks välja ikkagi kogukond. Kui pakutud teenused või tegevused mingi aja jooksul vilja ei kanna, ei ole mõtet nende alla raha ja aega panustada. Et tunda ära kogukonna vajadused ja soovid oma elukvaliteedi parandamiseks on keeruline ja aeganõudev töö. Selleks ollakse valmis, otsides kõikvõimalikke võimalusi, kasutades olemasolevaid inimesi ja vahendeid. Töö sujumist raskendav asjaolu on see, et rahade liikumine on kaootiline, kuna nii nagu enamustes sellistes keskustes, tuleb loota projektidest tulevale toetusele. Praegu on olnud suurepärane vastutulek EKNK Lihula koguduse poolt, kes on perekeksuse tegevuse käivitamises peasponsor. Finantsi poole pealt on vastu tulnud ka AS Narma, Lihula Tarbijate Ühistu ja Oja kauplus. Mõtetega ja ideedega on toetanud UNISEF-i ja justiitsministeeriumi töötajad, Tallinna laste ja perede nõuandekeskus ja Haapsalu politsei töötajad. Selle kinnituseks korraldab Laste ja Perede Nõuandekeskus 31. mail Lihulas infopäeva.

Perekeskusest peaks saama turvaline ja õdus paik paljudele. Maja on ilus ja uus ning pererahvas sõbralik. Perekeskuse avamispäeval on näidisena esitatud ka erinevad teematoad beebidega või lapseootel peredele, paaridele, kes tahavad suhet uuendada ja teismelistele, kellel on soovi riietumisteemal kaasa tegutseda.

Lõuna-Läänemaa Perekeskus avatakse Lihulas
Jaama tn.16
teisipäeval 01.06.2010
kell 18.00

Targad mõtted

Loading Quotes...

Kontaktid

Lõuna-Läänemaa
Perekeskus

Jaama 16
Lihula vald
Läänemaa 90302

Tel. +372 475 5200
Mobiil: +372 5648 1583
Email: marge@meieperekeskus.ee